Úvod
Kapela
Historie
Caverna club
Vystoupení
Repertoár
Fotky
Kontakt
Guestbook
Anketa
Odkazy
 Historie

Kapela Feedback poprvé vystoupila se svým názvem 30.3. 2002 v Caverna clubu. Zkoušela hodně nepravidelně již od roku 2000 ještě s doprovodným kytaristou Petrem Brzobohatým. Avšak kořeny této skupiny se táhnou již od roku 1995. Tehdy totiž hrál Ondra, Pavel a Petr ve skupině Standard Instrument.


Standard Instrument

"Po vyklizení sklepa rodinného domu pro následnou rekonstrukci plynového topení se mladý Ondra rozhodl uskutečnit svůj sen-založit rockovou kapelu. Zkušebnou se mu stal uvolněný sklep. Místnost vybílil a začal s prvními hudebními pokusy, při kterém bubny nahrazovaly nádoby od Supermalu. Poté si sehnal elektrickou kytaru, to se už k němu připojil spolužák Karel, který hrál zpočátku na klávesy, později ale přešel na bicí. Formování kapely pokračovalo hledáním dalších členů, správný baskytarista ale ne a ne k nalezení. Po několika pokusech přišel ten správný nápad-přibrat Pavla. Po té už tříčlenná kapela začala nacvičovat první skladby a naplánovali ve sklepě vystoupení na 24.6.1995."* Na zkoušení bylo minimum času, většinu volných chvil zabíralo vyklizování sklepa. Asi dvacet známých si přišlo poslechnout osm písniček. Standard Instrument vystoupil mj. i na Slovensku (1998), na silvestrovských akcí v Ostružné (1997,1998), na plese v DK Šumperk.... Poslední koncert této skupiny proběhl 15.12.2001, kde již bubnoval Michal. Po té se Ondra rozhodl založit právě kapelu Feedback, které by měla disponovat jiným žánrem, než který se od skupiny Standard Instrument čekal.

* citace použité z Moravského Severu, M. Kratochvíl, r.1995Feedback

- 2002 - Skupina pod názvem Feedback koncertuje od tohoto roku. Styl kapely by se dal definovat jako funky, blues a rock. Sestava: Ondra, Pavel, Petr a Michal Brzobohatí.

- 2003 květen - Kytaristu Petra nahradil R. Balcárek (ex Sammael, No2) z důvodu časové vytíženosti. Kapela se sehrává a hledá. Již v této době ji charakterizují živelné koncerty s bluesovým feelingem. Jsou zřízeny stránky www.feedback.wz.cz

- 2004 - Skupina pravidelně koncertuje v klubech i na festivalech šumperského regionu - během roku odehraje 22 koncertů, z toho i jeden "dvoják". Skončila na 2. místě v semifinále hud. soutěže DŽEMKAP v Šumperku, kde zaujala díky svému promo CD Feedback 2004.

- 2005 - Období stylové vytříbenosti - kapela se zaměřuje na rock. Vyhrála v hud. soutěži DŽEMKAP 05 semifinále a postoupila do finále - na prestižní festival DŽEMFEST v Šumperku, kde pokřtila vlastním nákladem vydané CD "Továrna". Byla také vybrána do 1. kola hud. soutěže BOOMCUP 05, pořádané klubem Boomerang na Stodolní ulici v Ostravě. Skupina je pozvána do pořadu Rockle ČRo Olomouc, kde boduje v hitparádě. V CD ROM příloze časopisu Computer 44/05 vychází prezentace kapely včetně MP3.

- 2006 - kapela uspořádala "koncertní tkaničku" Továrna TOUR 06, v jejímž rámci navštívila i vzdálená koncertní pódia (Praha - Delta, Rock Cafe atd.) K aktuálnímu CD Továrna se vyjadřují hudební publicisté - v časopisu Rock&Pop 2/06 Petr Korál; v časopisu Spark 4/06 vyšla velmi příznivá recenze od Davida Nedomy. Skupina vystupuje v pořadu Rocková 12 AZ Rádia Zlín. V hud. soutěži Poličský skřivan 2006, v jejímž čele stál F. Černý z Čechomoru, obsazuje 3. místo a získává další koncertní příležitosti…

Kapela Feedback měla tu čest zahrát si na společných akcích se skupinami: Plexis, Wohnout, Vltava, Clue, Boron, UDG, Banana, Mňága a Žďorp, Bůh ví, Cocotte minute, Electric Mann, 05aRadeček, 100 zvířat, Imodium, Psí vojáci, Vypsaná Fixa, Kurtizány z 25 A, JAR, Škwor, Jolly Joker and PBU, Lety mimo, Echt! atd.